WE PRAISE PASSION

Wrocław otwiera się na padla

Do stolicy Dolnego Śląska na dobre zawitała właśnie nowa dyscyplina sportu. Od 10 października w centrum sportowym K69 Health & Performance, wchodzącym w skład Praise Group, swoje miejsce do treningów mogą znaleźć wszyscy wielbiciele padla.

Padel przebojem wdziera się do kolejnych krajów, w tym także do Polski. W Hiszpanii jest już drugą najpopularniejszą dyscypliną, biorąc pod uwagę sprzedaż sprzętu niezbędnego do gry. Światowy cykl rozgrywek, czyli World Padel Tour obejmuje już ponad 20 turniejów, które swoje miejsce mają praktycznie na każdej szerokości geograficznej – od Argentyny, przez Hiszpanię, aż po Katar. Najlepsi zawodnicy z roku na rok zarabiają coraz więcej, a w promocję sportu angażują się także celebryci i sportowcy – w Polsce choćby Jerzy Dudek, Zbigniew Boniek czy Tomasz Smokowski.

Padel łączy ze sobą elementy innych sportów rakietowych (badminton, squash, tenis), dzięki czemu gracze wskazują go jako dyscyplinę łatwiejszą i bardziej przystępną do nauki. W grę zaangażowane są jednocześnie cztery osoby, które w parach rywalizują na boisku otoczonym siatką oraz szybą.

To właśnie brak infrastruktury jest elementem, który do tej pory stał na przeszkodzie propagowania padla we Wrocławiu i jego okolicach. Nowy obiekt, który powstał dzięki współpracy centrum K69 Health & Performance oraz firmy Fiesta Padel, ma ten problem rozwiązać. Do użytku zawodników oddane zostały dwa korty. Ponadto na miejscu można skorzystać z opieki trenera, który wprowadzi chętnych w tajniki padla. K69 oferuje również możliwość wypożyczenia lub zakupu sprzętu niezbędnego do gry.

– Biorąc na swoje barki popularyzację sportu we Wrocławiu, nie mogliśmy przegapić tego, jak szybko rozwija się padel. Centrum K69 to idealne miejsce do wprowadzania i nauki nowej dyscypliny. Wiemy, że padlowa infrastruktura w naszym regionie dopiero raczkuje, dlatego planujemy organizację szeregu lokalnych eventów, które przybliżą ten sport mieszkańcom Wrocławia. Przy okazji to kolejny projekt Praise Group, który wchodzi do naszego szerokiego portfolio sportowo-biznesowego – mówi Kajetan Maćkowiak, główny udziałowiec centrum K69 Health & Performance, wchodzącego w skład Praise Group.